piątek, 6 grudnia 2013

DZIEWCZYNKI ŚNIEŻYNKI - MIKOŁAJKOWO


Kocham robić zdjęcia a zwłaszcza dzieciom. To bardzo wdzięczni modele, nie pozują, udają są po prostu spontaniczni i naturalni. Tylko, że czasem trudno za Nimi podążyć i uchwycić je w tej spontaniczności.
Kamila (mama Zuzi i Hani) zaproponowała mi, abym zrobiła Im sesje zdjęciową, z której zdjęcie zostanie wykorzystane na grudniową stronę kalendarza. Często zastanawiamy się co dać dziadkom na prezent i uważam, że taki kalendarz ze zdjęciami dziecka to bardzo gustowny prezent, który na pewno się spodoba. Obecnie wszędzie można zamówić takie kalendarze, czy to w wersji ściennej, bądź stojącej, jednym słowem można kombinować. Bardzo was zapraszam do robienia takiego właśnie prezentu. W styczniu Dzień Dziadków, to też piękny czas by przekopać swoje archiwa i  pomyśleć nam takim właśnie podarunkiem.


Zabawa wyśmienita a pomysł rewelacyjny. Salon na kilka godzin stał się planem zdjęciowym w którym panowała atmosfera śmiechów, chichów a czasem i łez. Chciałyśmy, żeby była to piękna sesja i tak Nam właśnie wyszła. Jestem z niej bardzo dumna. Kamila znalazła super skrzydła wróżek wraz z różdżką i opaską, w której dziewczyny wyglądały iście magicznie. Założenie było takie aby założyć im czapki Mikołajka, ale ten pomysł nie spotkał się z ich aprobatą. Widać było po minie "Mamo tylko nie to, wróżka owszem, ale to ... zdejmij Nam to!". Tak więc miś został ubrany w czapkę Mikołajka i przyznam, że było mu w niej do twarzy. 
Zaczęło się ustawianie, zabawianie,śpiewanie aby czas przed obiektywem nie był stracony i aby pozostały po nim piękna zdjęcia. Dziewczyny spisały się rewelacyjnie, już mamy w planach sesję wielkanocną, ale to daleka przyszłość. Choć przyznam, że dobrze jest przemyśleć co chcecie aby znalazło się na takiej sesji. Bardzo ważne są atrybuty, bo sprawiają, że dzieci mogą się czym zając i nadają charakter fotografii.

Zbierajcie świetne pomysły, kompletujcie scenografię i dzielcie się swoimi pomysłami!!!


Zdjęcia zostały wykonane aparatem Nikon D3000, jako białe tło posłużyły Nam białe koce, które jednocześnie zmiękczyły tło i nadały świątecznego klimatu.

 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam podziel się ze mną swoją opinią