niedziela, 15 grudnia 2013

FILC W ROLI GŁÓWNEJ


Rzadko mi się zdarza siedzieć to tej godziny, ale kawa przed 22 sprawiła, że nie chce mi się spać. Wspominałam Wam ostatnio na moim Fan Page'u o filcu, który zamówiłam. Co najlepsze przy samym zamawianiu zrobiłam błąd i podałam wyższą liczbę niż miałam w planach, więc tym samym musiałam zamówić więcej kolorów. Szczerze mówiąc, wystarczy to na trochę. Zaczynam już rozmyślać, co można z nich zrobić. Mam pełno pomysłów i chciałabym aby ten post był takim wstępem to cyklu warsztatów z "filcem w roli głównej". Co jakiś czas będę pokazywać Wam swoje inspiracje i moje wykonania. Mam nadzieje, że również wykorzystacie go w pracy z dziećmi tak jak ja. W poniedziałek razem z trojakami będziemy robić prezenty dla dziadków na święta, poznają nowy materiał i poczują się w swoim żywiole. 


Wypadało by coś napisać o filcu, tak więc jak czytamy w wikipedia.pl filc to wyrób włókienniczy otrzymywany przez spilśnianie. Rozróżniamy dwa rodzaje: filc bity uzyskiwany przez bezpośrednie spilśnianie włókien oraz filc tkany, uzyskiwany przez spilśnianie powierzchni tkanin. Filc znajduje zastosowanie w wyrobie kapeluszy, beretów, obuwia, różnego rodzaju tarcz polerskich, uszczelek, podkładek, wykładzin izolacyjnych i dźwiękochłonnych, na okleiny młoteczków klawiatur do pianin i fortepianów itp. 

Obecnie filc, to bardzo popularny materiał wykorzystywany w rękodzielnictwie, bardzo wdzięczny i można go wykorzystać do robienia różnych rzeczy. Oprócz filców kupowanych w arkuszach znane też są techniki filcowania na sucho i mokro. Póki co nie zagłębiałam się w techniki filcowania, raczej skupiam się na filcu kupowanym w arkuszach. Występuje on w różnych wariantach grubości  od 1 - 4 mm.  Można z niego robić różności, podkładki pod kubek, poduszki, torebki, ozdoby, opaski dla dzieci, zabawki, akcesoria do zabaw z dziećmi itp. 

ZAPRASZAM DO PODGLĄDANIA, KUPOWANIA I ROBIENIA RAZEM ZE MNĄ!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam podziel się ze mną swoją opinią