czwartek, 19 grudnia 2013

TROJAKOWE OZDOBY NA ŚWIĘTA


Zapraszam na ostatni handmade'owy wpis w tym roku. Tak jak obiecałam chciałabym Wam pokazać, to co udało się nam z Trojakami wyczarować z filcu. Efekt zamierzony osiągnięty, póki co ozdoby cieszą oko rodziców i samych Trojaków. Jeśli nie macie w domu filcu, ani pistoletu na gorąco, to równie dobrze można podobne ozdoby wykonać z kolorowego bloku technicznego. W zależności od wieku dziecka można dać gotowe wzory do wycięcia, albo wyciąć samemu i pomóc w klejeniu. To dobre ćwiczenie na znajomość schematu twarzy, dziecko samo decyduje gdzie są oczy, nosek, usta a także sami możemy mu wskazywać prawidłowe położenie. Zapraszam do wspólnego tworzenia!!!


Dzień wcześniej przygotowałam niezbędne materiały do wykonania Mikołaja i Aniołka.

Mikołaj: trójkąt wycięty z filcu o gr. 4 mm, wata, oczy wycięte z czarnego filcu, nos z różowego i buzia z czerwonego, patyczki.

Aniołek: szablon aniołka, biały filc, oczy wycięte z czarnego filcu, buzia z czerwonego, głowa z żółtego filcu, na włosy użyłam białej tasiemki, aureolka z drucików kreatywnych inaczej wyciorków. 

Do klejenia użyliśmy kleju na gorąco. 
Każdy zabrał sobie trójkąt, porozmieszczał oczy, nos i buźkę, po czym zabraliśmy się do klejenia. Ja nakładałam klej, a one wszystko przyklejały. Po czym dostały kawałek waty i formowały go i przyklejały pompon czapki, brodę i wąsy mikołajowi. Na samym końcu dokleiliśmy patyczek, dzięki któremu ozdoba będzie widoczna w mieszkaniu. 


Podobnie wyglądało to z aniołkami, na tekturowy szablon nakleiliśmy wzory aniołka. Następnie głowę, oczy i usta. Na samym końcu włosy i aureolka i oczywiście patyczek. 

PREZENTY DLA DZIADKÓW ZROBIONE, ZAPEWNE IM SIĘ SPODOBAJĄA JAK WAM SIĘ PODOBAJĄ? BO DLA MNIE SUPER!


<

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam podziel się ze mną swoją opinią