poniedziałek, 13 stycznia 2014

WYSTAWA KLOCKÓW LEGOWłaśnie wróciłam z wystawy  klocków Lego w Pasażu Grunwaldzkim. Postanowiłam coś dla Was napisać i pokazać kilka zdjęć. Szczerze spodziewałam się czegoś lepszego, nie powaliło mnie, ale można powiedzieć, że cofnęłam się do czasów dzieciństwa. Chociaż w tamtych czasach nie byłe tyle klocków Lego i takich technologii.


Na wystawie można było zobaczyć różne budowle ze świata m. in. Operę w Sydney, Statuę Wolności w Nowym Yorku, Tadż Mahal, Stadion Narodowy itp. Niektóre konstrukcje zadziwiały swoim wykonaniem i ilością włożonej pracy. Można było również zobaczyć Syrenę 104 , Ursusa a także makiety bitwy pancernej z 1939 r. Pokazano również makiety z pociągami, które zawsze zachwycają, mnie szczególnie, statki kosmiczne, okręty morskie. 
Nie zabrakło oczywiście konstrukcji z Lego Duplo oraz obecnie uwielbianych przez chłopców Hero Factory. Przyznam, że sama je pokochałam i gdy jestem u Olcia i Frania oddaje się tworzeniu swoich Hero Factory. Miniatury miasteczek, wioska indiańska, lotnisko a na nim różne samoloty a także remiza straży pożarnej to między innymi można było zobaczyć na tej wystawie. Nie będę się rozpisywać, pójdźcie i zobaczcie, dzieci na pewno nacieszą oko a my zobaczymy co można konstruować z klocków Lego i jak rozwinęła się sama idea. Muszę tylko przyznać, że wystawa ta głównie przeznaczona jest dla chłopców, pełno tam budowli, pojazdów, które cieszą oko chłopaków, chociaż dla dziewczynek także się coś znajdzie i na pewno będzie to dla nich wielka frajda. 2 komentarze:

 1. Od dawna miałam napisać też komentarz, ale dopiero teraz to czynię ;).

  Dziękuję Ci bardzo za przybliżenie mnie do wrocławskiego świata Lego ;).
  Jako pasjonatka i kolekcjonerka, nosiłam się z zamiarem odwiedzenia Wrocławia, właśnie w celu obejrzenia wystawy. Suma summarum, nic z tego nie wyszło. Dzięki Tobie, choć w małej mierze, mogłam się przekonać, jak ona wyglądała. I jestem pewna, że zdjęcia tego w pełni nie oddają. Może niedługo klockowe okazy zagoszczą znów w Krakowie - kto wie ;)?

  Pozdrowienia
  Kasia ze Świata Niani

  OdpowiedzUsuń

Zapraszam podziel się ze mną swoją opinią