wtorek, 25 lutego 2014

POZNAJEMY KSZTAŁTY I KOLORY Z CZUCZUJak się bawić to się bawić. Zapewne znacie Czu Czu i jego produkty. My naszą przygodę z Czuczu rozpoczęliśmy od kart Moje Pierwsze Słowa. Przyznam, że karty te dziewczyny dostały jak były malutkie, leżały bezczynnie na półce i czekały lepszych czasów. Stwierdziłam, że nie ma co czekać, trzeba zacząć z nich korzystać. Był to najlepszy wybór jakiego dokonałam. Ćwiczy koncentracje, spostrzegawczość a także wzbogaca zasób słownictwa, który jest tak ważny u dzieci. 


Bawimy się w pokazywanie


Szukałam pomysłu jak dobrze je wykorzystać. W momencie kiedy zaczęłyśmy naukę z "Moimi pierwszymi słowami" dziewczyny były na etapie testowania wszystkiego organoleptycznie, więc danie im kart to ręki nie byłoby najlepszym pomysłem, pewnie zaraz wylądowały by w buzi. Myśl Monika myśl, jak niespełna rocznym dzieciom sprzedać kolory i kształty. Wymyśliłam, poszłam wtedy tropem Domana i brałam karty do ręki, wygodnie rozsiodływałam się na podłodze i zaczęłam pokazywać im jedną po drugiej wymawiając tylko to co znajduje się na obrazku np. niebieski samolot, różowy kwadrat itp. Nie myślałam, że zrobi to taką furorę, w końcu to tylko pokazywanie. Nie opowiadam im co się znajduje na obrazkach a mimo to są zafascynowane. CzuCzu weszło w nasz rytuał i codziennie zapoznajemy się z kształtami i kolorami. Wydawać by się mogło, że to nudne ale one z każdym dniem wpatrzone są w nie, a co najlepsze gdy tylko widzą, że zabieram karty z regału i idę w kierunku dywanu podążają za mną jak mróweczki, siadają i czekają kiedy zacznę im pokazywać. Trwa już to dwa miesiące i nadal widzę ich zainteresowanie i radość z pokazywania kart. Po skończonej sesji same biją sobie brawa i smucą się kiedy odkładam karty na półkę. Czyż to nie piękne jak CzuCzu zachwyca i cieszy te małe istotki. Ich uśmiechy i brawa są wyznacznikiem tego, że świetnie się bawią a ja razem z Nimi. Z czasem zaczniemy zabawę w szukanie kart, będziemy tworzyć historyjki na temat samolotu, pomarańczy. Szukać szczegółów, sortować obrazki wg koloru, kształtu itp. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni, bo tylko ona jest w tym momencie ogranicznikiem.
Karty Pierwsze Słowa, jak się bawić


Karty CzuCzu Moje Pierwsze Słowa to seria 4 książeczek do wspólnej zabawy z dzieckiem. Przeznaczona dla dzieci od pierwszego dnia życia, tak jak mówi producent od 0-3 lat. Razem z CzuCzu dziecko poznaje słowa z najbliższego otoczenia, są to przede wszystkim warzywa i owoce, zwierzęta, kolory i kształty oraz słowa z otaczającego je świata jakim jest dom. Wykonanie pierwsza klasa, zaokrąglone brzegi i przede wszystkim twarda tektura z której są zrobione sprawia, że karty się nie gniotą a dodatkowo sznurek którym są przewiązane sprawia, że wszystkie mamy pod ręką a w razie potrzeby możemy go ściągnąć. Dodatkowo dołączona jest mała ściąga, która wprowadza Nas w świat zabawy i pokazuje jak możemy się bawić z małym dzieckiem, jak z roczniakiem a jak ze starszakiem.
MOJE PIERWSZE SŁOWA STANIE SIĘ NA PEWNO NASZYM WIERNYM TOWARZYSZEM PODCZAS SPACERÓW A TAKŻE WYPEŁNI CZAS PODCZAS PODRÓŻY I WPROWADZI W MAGICZNY ŚWIAT SŁÓW


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszam podziel się ze mną swoją opinią