piątek, 16 maja 2014

KWIATKI NA DZIEŃ MATKI


Zapraszam na jeszcze jeden post dedykowany mamom. Postanowiłam zebrać kwiatki zrobione przez trojaki oczywiście z moja pomocą. Chcę wam pokazać jak niewiele trzeba by wyczarować cuda dla naszych kochanych mam.


Bukiet na górze zrobiony z kolorowego bloku rysunkowego. Zieloną kartkę zginamy na pół i przecinamy ale nie do końca, po czym zwijamy w rulon i spinamy zszywaczem lub sklejamy klejem. Jeśli potrafią już ciąć to warto im narysować linie wzdłuż których mają ciąć. Wycinamy kółeczka i kwiaty w różnych kształtach i kolorach. Na końcu dzieci przyklejają kwiaty i bukiet gotowy. 


Następny bukiecik to kwiaty zrobione w mgnieniu oka. Potrzebujemy tylko wytłaczanej od jajek, rurek do picia, farb, zielonego papieru kolorowego, ciastoliny. Wycinamy kwadraty z wytłaczanki i dajemy dzieciom do malowania, robimy dziurkę przez którą wkładamy rurkę i rozcinamy ją na końcach, mocujemy za pomocą ciastoliny, aby rurka nie wypadła. Z papieru wycinamy listka i przyklejamy do rurki. Takim sposobem kwiatki wykonane. 


Kwiaty po rolkach papieru toaletowego też robią furorę. Nie potrzebujemy wiele prócz rolek, farb, długich patyczków i kolorowego bloku rysunkowego. Rolki, farby, pędzle, woda i tak się zaczyna niesamowita przygoda. Dziecko maluje rolkę i patyczek, my wycinamy listek z papieru. Czekamy aż wszytko wyschnie, doklejamy liście, przecinamy rolkę i formujemy kwiat. Wkładamy patyk aby przeszedł przez całą rolkę. Dziurę w rolce zaklejamy papierem, lub ugniecioną kulką z papieru kolorowego. 


Na koniec propozycja kwiatów origami, co najlepsze kwiaty zostały zrobione przez tatę trojaków na zeszłoroczny Dzień Matki. Bardzo zaskoczyły mamę, która się nie spodziewała takiego prezentu. Wystarczy biała kartka i kredki. Dzieci kolorują a tata składa. Super mu wyszło przyznacie:)

DRODZY TATUSIOWE I NIANIE ZAPRASZAM DO WSPÓLNEGO TWORZENIA BUKIETÓW NA DZIEŃ MATKI

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam podziel się ze mną swoją opinią