środa, 14 maja 2014

POST DLA MAM


Zapewne są w tym gronie jacyś tatusiowie lub nianie. Wasza pomoc będzie tutaj nieodzowna, zbliża się święto naszych kochanych Mam i z tej okazji warto coś miłego przygotować dla mamy właśnie. Mamy to wyjątkowe osoby, nosiły nas pod sercem 9 miesięcy a potem opiekowały się i poświęcały swój czas. Warto pomyśleć nad wyjątkowym prezentem, nie kupionym w sklepie tylko takim, który można wykonać samemu. Daje to nie tylko frajdę dzieciakom ale przede wszystkim radość obdarowanej mamie.Przygotowałam dla was klika propozycji piosenek wierszyków i plac plastycznych, które uwielbiam. Nie chcę tutaj zdradzać prezentu dla mamy Kamili, więc będę cicho, pokaże wam po święcie mamy. Przyznam na pewno ją ucieszy i zdziwi. Co do trojaków w tym roku dosyć kwiatków wycinanych i rysowanych, będzie bardziej twórczo i jak zwykle recyklingowo. Więcej zdradzę później przy okazji pomysłów na prezenty.

PIOSENKI

Nie ma chyba mamy, która nie chciałaby usłyszeć piosenki dla niej samej w wykonaniu jej dziecka/dzieci. Nie musi to być idealne, ale liczy się gest i poświęcony czas na naukę. Jeśli macie dzieci, które uwielbiają tańczyć, to może warto nauczyć je kilka kroków. Zapewne każdy z was ma w głowie piosenki z dzieciństwa śpiewane przy okazji różnych świąt. Ja pamiętam piosenkę mama nasza mama.
WIERSZYKI


Warto również nauczyć wierszyka, nie koniecznie całego i pomóc w recytacji dla mamy. Taki prezent ucieszy na pewno każdą mamę. Jest takie słowo,
słowo jedno, przy którym inne słowa bledną.
Słowo - jak słonce jaśniejące, 
co wszystkie inne słowa gasi.
Słowo z muzyki i uśmiechu,
z zapachu kwiatów i nut ptasich.
 Słowo, co nigdy nie zawodzi,
wierne i czułe do ostatka.
 Najbliższe sercu, najpiękniejsze.
jedno, jedyne słowo:
Matka! 

Mamo! Chodź ze mną!
Dam Ci - łąkę.
Z kwiatami, ze skowronkiem, ze słonkiem.
Do wąchania, słuchania, patrzenia...
A do łąki dodam życzenia.
Nawet gdy się zachmurzy na niebie,
nawet gdy się kłopotów uzbiera,
  ja uśmiechnę się do ciebie.
Zawsze, jak dziś, jak teraz!


 Moja Mama już od rana
wciąż jest we mnie zakochana....
A ja także - w sercu Mamy
jestem co dzień zakochany!
Mama gładzi mnie po głowie,
i zapomina o sobie...
Bo myśli o mnie
bez końca.
Moja Mama pełna słońca!


Wymaluję na laurce
czerwone serduszko,
ptaka, co ma złote piórka,
i kwiaty w dzbanuszku.
Żyj mamusiu moja miła
sto lat albo dłużej.
Bądź szczęśliwa i wesoła,
zdrowie niech ci służy.


Mamo, mamo, coś ci dam,
jedno serce tylko mam,
a w tym sercu róży kwiat,
Mamo, mamo, żyj nam sto lat.


O, najdroższa moja mamo,
jakie złożyć Ci życzenia?
Niech zawsze szczęście samo
życie Twoje opromienia.
Niech nigdy nie zasmuci
żadna troska Twego czoła.
W gronie dzieci jak najdłużej
żyj szczęśliwa i wesoła. 


Żyj, mamusiu moja miła,
Sto lat albo dłużej!
Bądź szczęśliwa i wesoła,
Zdrowie niech Ci służy!

Jestem mała różyczka, 
Wypadłam z koszyczka, 
Nie umiem winszować,
Tylko mamę ucałować.
Wszystkiego najlepszego mamusiu!!!


PRACE PLASTYCZNE


Na koniec pora na prace plastyczne, uwielbiane przeze mnie. Nie będę się rozpisywać na temat propozycji do zrobienia w domu i pozwolę sobie was odesłać do posta  na Dzień Babci i Dziadka, gdzie proponowałam również wiersze, piosenki i prace plastyczne. To tak w skrócie, pamiętajcie, że możecie wykorzystać wszystko co was otacza. Tak ja z trojakami będę wykonywać serduszko z wytłaczanek po jajkach, na pewno pokaże wam to w poście podsumowującym Dzień Matki. Tak jak wspominałam prezent dla mamy Kamili będzie niespodzianka, więc póki co cisza. Najważniejsze aby przekazać dziecku, co to za święto Dzień Matki, Taty. Kształtujmy nawyki od początku, jeśli teraz pokażemy dziecku, że może coś wykonać z pomocą dorosłego, to w przyszłości postara się samo coś zrobić. Rureczka od słomki może posłużyć za łodyżkę do kwiatka, a z papieru można powycinać kwiatki i je poprzylepiać, tym samym możemy zrobić piękny bukiet dla mamy, szybko a przede wszystkim z tego co mamy pod ręką. To samo z rolkami papieru, nie wyrzucajcie ich, ale zbierajcie i twórzcie kwiaty z rolek. Równie dobrze możemy wykorzystać rączki i nóżki to stworzenia pięknego obrazu. Więcej propozycji przedstawiam Wam poniżej, pamiętajcie zajrzeć na styczniowy post, tam również kilka propozycji co zrobić dla Babci i Dziadka, ale równie dobrze możemy je wykorzystać dla Mamy.
ZAPRASZA WAS DO DZIELENIE SIĘ SWOIMI POMYSŁAMI

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszam podziel się ze mną swoją opinią