piątek, 4 lipca 2014

WAKACJI CZAS!


No i przyszła pora na upragniony odpoczynek. Plecak spakowany, trasa zaplanowana i można ruszać. W tym roku wybieram się na moje kochane Bałkany. Celem podróży jest dokładnie Albania, ale po drodze pragniemy się również zatrzymać w cudownym Omisie, zobaczyć Dubrownik, który przyciąga i sprawia, że chce się wracać. Odwiedzić Czarnogórę i wreszcie pojeźdźić po Albani wracając przez Macedonię i Serbię do Polski. To jest nasz plan, czy wypali okaże się w praniu. 


Przygotowując się do wyjazdu stwierdziłam, że nie ma co, szyje plecak i nerkę. Przeszukałam internet w celu znalezienia inspiracji. Do uszycia plecaka zainspirował mnie sznurek, który znalazłam na lumpach. Wszak jest to sznur do zasłon, ale tutaj również dobrze się sprawdził. Plecak jest strasznie prosty, bazą jest koło, do którego przyszywamy pozostały materiał i sznurek. Wszywamy podszewkę i to chyba wszystko. Co banalnie proste, a na pewno się przyda w wypadach na plażę. Pomieści wodę, ręcznik, książkę itp. 

Uszycie nerki chodziło już za mną jakiś czas, znalałam kilka instrukcji w internecie, ale żadna nie przemawiała do mnie. Stwierdziłam, że uszyje nerkę wg własnego pomysłu. Jest to chyba najprostszy wzór, zrobiłam wykroje i zabrałam się za szycie. Przyznam, że nie jest to trudne. Do środka wszyłam podszewkę w tym samycm wzorze co w plecaku. 

Po powrocie z wakacji biorę się za szycie drugiej, tym razem w kolorze. Zapewne będzie lepsza od tej, bo jak wiadomo co pierwsze to nie najlepsze, oczywiście jeśli chodzi o szycie. Uczysz się na swoich błędach i już wiesz co dokładnie nalezy zrobić. 

Zostawiam was na dwa tygodnie, po powrocie obiecuję podzielić się wrażeniami z podróży i napisać kilka słów jak plecak i nerka przydały się w wyprawie. 
Jadąc na wakacje będę poszukiwać inspiracji, szukać ciekawych materiałów, które zapewne wykorzystam w mojej pracy. Wakacje to dla mnie czas poznania siebie, innych ludzi, odkrycia niesamowitych miejsc i spróbowania regionalnej kuchni. No to witaj przygodo!

A WY GDZIE SIĘ WYBIERACIE? 

DZIELCIE SIĘ SWOIMI WRAŻENIAMI I POMYSŁAMI NA WAKACJE

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszam podziel się ze mną swoją opinią