piątek, 26 września 2014

POBAWMY SIĘ W POCIĄG


Dzisiaj krótko o tym w co się bawić z dziećmi i jaka piosenka jest u nas obecnie number one. Dziewczyny uwielbiają piosenki, wystarczy im niewiele by móc się poruszać i tańczyć. Mamy swoje ulubione, próbujemy nawet tworzyć układy, ale póki co ja tańczę a one tylko towarzyszą. 


Dzieci uwielbiają naśladować, dlatego warto wykorzystać ten moment i do zabawy wybierać takie piosenki, które angażują je do ruchu. Śpiewamy wszędzie, na spacerze, na placu zabaw, w domu. Jednym słowem śpiewanie towarzyszy nam każdego dnia o każdej porze. Sygnalizują mi kiedy chcą abym im śpiewała i proszą o powtórkę, czasem nawet 10 razy. Nie potrzeba im wiele by tańczyć, wystarczy, że zacznę coś nucić, sąsiad włączy głośniej muzykę a na ulicy ktoś otworzy okno i wtedy zaczynają się ruszać. 

Jak się bawimy


Jak wygląda nasza zabawa? Przede wszystkim skaczemy, tupiemy i klaszczemy. Zabawa w pociąg sprawdza się super na placu zabaw, wspólnie z innymi dziećmi wsiadamy do pociągu i jedziemy. Nawet podczas siedzenia w krzesełku podskakują, próbują tupać i klaszczą. Jednym słowem każda okazja jest dobra by móc się poruszać.

Co takiego jest w tej zabawie, że lubią ją dzieci? Przede wszystkim angażuje je ruchowo, identyfikują słowa z ruchem. Wiedzą, że gdy mówię hop, to wtedy podskakują, no przynajmniej próbują. To jest w tym najlepsze, jak widzę ich zapał by oderwać się od ziemi. Czasem się im nawet udaje. To co najważniejsze to aby bawić się wspólnie z dzieckiem. Na początek wspólne pokazywanie, do którego z czasem dojdzie i śpiewanie.   

A to słowa naszej cudownej piosenki:

Jedzie pociąg, jedzie  pociąg a w pociągu dzieci,
Jadą, jadą na wycieczkę słonko jasno świeci,
Pierwszy wagon : hop,
Drugi wagon: tup, tup, 
Trzeci wagon: klap, klap, klap,
Pociąg jedzie w świat.


ZAPRASZAM DO WSPÓLNEJ ZABAWY


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszam podziel się ze mną swoją opinią