poniedziałek, 10 listopada 2014

PASTELOVE WARIACJEKredki goszczą w domu każdego malucha. Dzieci je uwielbiają i chętnie przysiadają do kartki papieru i rysują a w późniejszym czasie kolorują. Jak już wiecie my kochamy kredki i towarzyszą one nam od pierwszego roku życia. Jakiś czas temu pisałam o tym na blogu - RADOSNA TWÓRCZOŚĆ DZIECKATeraz chciałam wam pokazać pastele, moje kredki, którymi postanowiłam się podzielić z dziewczynami. Bardzo im się spodobały, wybór kolorów sprawił, że od razu zabrały się do roboty. Pomagałam im w wyciąganiu i same decydowały jakim kolorem chcą rysować. 


Wadą suchych pasteli, bo takich właśnie używały jest to, że strasznie się brudzą i wszędzie pozostawiają ślady. Mimo, że różnią się fakturą od zwykłych kredek, dziewczynom przypadły od razu do gustu a brudne ręce nawet im tak bardzo nie przeszkadzały. Po akcji rysowania pastelami mama bliźniaczek postanowiła kupić im ich własne pastele, tylko nie suche a olejne. Te sprawdzają się lepiej w utrzymaniu czystości, ale o tym na pewno będzie inny post. Póki co zapraszam do eksperymentowania z różnymi kredkami, warto pokazać dzieciom, że prócz kredek bambino czy ołówkowych istnieją inne rodzaje kredek. 

Na rynku można znaleźć kilka rodzai pasteli, od suchych po takie którymi możemy malować po tkaninach. Te do tkanin  lub wodne kupimy w sklepach z materiałami typowo artystycznymi. Pastele suche bądź olejne możemy dostać zapewne w każdym sklepie papierniczym. Może warto pomyśleć i wybrać się w poszukiwaniu pasteli dla swojego dziecka. Eksperymentowanie z różnymi kredkami i fakturami przypadnie do gustu każdemu maluchowi i starszakowi. 
Pamiętajmy, że zabawa kredkami pastelowymi okupiona jest brudnymi rękami a także otoczeniem wokół. Nie przejmujmy się tym, ale pamiętajmy by po zakończonej pracy dokładnie umyć ręce, bo w przeciwnym razie wszystko wokół będzie brudne. 
A WY JAKIMI KREDKAMI RYSUJECIE???


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam podziel się ze mną swoją opinią