poniedziałek, 15 grudnia 2014

MAŁE CO NIE CO DLA DWULATKA. Z CYKLU CO KUPIĆ DZIECKU?


Dzisiaj czas na ostatnią porcje pomysłów na prezent dla dziecka na święta. Tydzień temu proponowałam gry dla starszaka, tym razem przyszła pora na gry dla malucha. Może nie ma ich zbyt wiele, ale jest kilka które obowiązkowo powinno posiadać każde dziecko w wieku 2 lat.Niewiele znajdziemy gier dla dwulatka, dla trzylatka jest ich znacznie więcej, bo wiadomo jest on w stanie zrozumieć zasady (może nie do końca) i spokojnie wysiedzieć przy stole bądź na podłodze. Warto jak najwcześniej uczyć dziecka zasad i zaczynać od prostych gier nie wymagających skomplikowanych reguł.

Przedstawię wam zaledwie 3 gry, które obowiązkowo powinien mieć każdy dwulatek.

Na początek Puzzle, które może nie są typową grą, ale każde dziecko powinno je otrzymać na 2 lata. Warto na start kupić puzzle Giganty, wiadomo dwulatek nie ułoży małych wieloelementowych układanek, ale takie dużo formatowe jak najbardziej mu się spodobają. O puzzlach więcej przeczytacie w najbliższym czasie. Postaram się wam napisać od jakich zaczynać, o fenomenie puzzli i o tym jak pokochały je trojaki i zdobywają serca dziewczyn. 

Puzzle Giganty/ Maxi oferują m.in firmy: Aleksander, Trefl, Djeco, Clementoni, CzuCzu Granna itp.

Mimo, że znajdziemy na nich informacje od lat 3 spokojnie dwulatek sobie z nimi poradzi wiadomo na początku z naszą pomocą a obrazek na podłodze w formacie nawet 100x60cm (zależy od firmy i ilości elementów) ucieszy każde dziecko.


Następna propozycja to gra Memory. Zapewne nie muszę przedstawiać zasad, a co najważniejsze gramy całą rodziną i dobrze się bawimy. Na rynku dostępne są memory dla malucha w maxi rozmiarach, dostosowane do małych rączek aby łatwo im się je odkrywało. Zwierzęta, postacie z ulubionych bajek to najbardziej popularne motywy występujące na kartach, dzięki temu możemy je również wykorzystać do nauki postaci z bajek czy zwierząt. 

Gra Memory rozwija m. in.pamięć, uczy koncentracji a także daje wiele radości podczas szukania identycznych obrazków. Na koniec Domino, ostatnia obowiązkowa pozycja na półce dwulatka. Wiadomo dziecko od razu nie zrozumie zasad, ale małymi kroczkami jest w stanie pojąc sens zabawy. Ulubione motywy z otoczenia sprawią, że taka zabawa zapewne spodoba się każdemu maluchowi. Na początek warto wybrać takie w większych rozmiarach, wykonane z grubej tektury bądź drewna. Szukajmy domino z ulubionymi postaciami dziecka aby zachęcić go do wspólnej zabawy.  ZAPRASZAM WSZYSTKICH DO WSPÓLNEJ ZABAWY W UKŁADANIE, ODKRYWANIE  I DOPASOWYWANIE!!!


BAWCIE SIĘ DOBRZE


Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam podziel się ze mną swoją opinią