czwartek, 22 stycznia 2015

KOCHANYM DZIADKOM WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO


Wszystkim Dziadkom i Babciom życzę Wszystkiego Najlepszego. Mam nadzieję, że życzenia i prezenty już wręczyliście. Pora jeszcze pokazać co robiłam z dziewczynami. Nie chciałam tego zdradzać wcześniej, ponieważ babcie dziewczyn należą do moich stałych czytelników.

W tym roku królują kwiatki i serduszka. Odciski rąk robiłyśmy rok temu po raz pierwszy, nie były wówczas tak precyzyjne i zainteresowane jak teraz. Nadal malowanie i odciskanie dłoni należy do najlepszych zabaw.

Jak szybko przygotować kwiatki dla Dziadka i Babci?


Przygotowujemy blok techniczny i farby. Malujemy zarówno lewą i prawą rękę i odciskami je. W międzyczasie przygotowujemy łodyżki wykonane z patyczka do szaszłyków. Owijamy bibułą pociętą na paseczki. Z bloku technicznego wycinamy liście i przyklejamy do łodygi. Wycinamy odciski z bloku i sklejamy ze sobą. Na końcu dekorujemy wstążeczką. Ważne aby angażować dziecko w prace plastyczne. Dziewczynom podobało się odciskanie, ale klejenie klejem do dopiero frajda. Pomagały w owijaniu patyczków i pomagały w sklejaniu całości. Do kompletu zrobiłyśmy serce dla Babci i Dziadka. Wycinamy serce z bloku technicznego i robimy dziurki dziurkaczem. Drukujemy życzenia i przyklejamy na serce, dajemy dziecku aby je przewlekło. Aby ułatwić mu przewlekanie przyklejmy zapałkę i teraz nie będzie mu to sprawiać problemu. Nasze kwiatki i serce cieszą oko. 
W SOBOTĘ ZAPRASZAM NA BALONOWY POST
POKAŻĘ JAK WYKORZYSTAĆ BALONY W ZABAWIE Z MAŁYM DZIECKIEM


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam podziel się ze mną swoją opinią