poniedziałek, 1 grudnia 2014

Z CYKLU CO KUPIĆ DZIECKU? KLOCKI


Tak jak pisałam wcześniej dzisiaj przedstawię wam klocki zarówno dla malucha jak i dla starszaka. Począwszy od drewnianych po konstrukcyjne z których można czerpać wiele przyjemności i satysfakcji. Postaram się napisać kilka słów o każdych, dla jakiej grupy wiekowej i co daje zabawa tą zabawką. Pewnie wielu z was nie wie co kupić dziecku pod choinkę, warto prześledzić moje propozycje a na pewno wybierzecie coś dla swojego dziecka.

Co daje zabawa klockami?


Przede wszystkim rozwija wyobraźnię, sprawność manualną, koordynacje wzrokową i kreatywność. Rozwija zarówno umiejętności werbalne i społeczne, ponieważ dziecko podczas zabawy wyraża swoje myśli na temat powstałej konstrukcji a także musi współpracować z innymi. Równie dobrze można je wykorzystać do nauki matematyki i rozpoznawania kolorów.  

W początkowym rozwoju dziecko przede wszystkim burzy to co mu się zbudowało, po czym chwyta pojedyncze i rzuca na podłogę. W dalszym rozwoju zaczyna budować wieże z dwóch, trzech i więcej klocków. Nim się obejrzysz będzie tworzyło coraz bardziej skomplikowane konstrukcje.

Wybierając klocki warto dostosować ją do rozwoju dziecka i kierować się zasadą, im prostsze tym lepiej rozwijają wyobraźnię. Wybieraj takie z których można stworzyć różne konstrukcje a nie tylko odtworzyć jedną wymyśloną przez producenta.  

Pamiętaj aby klocki trzymać w pudełku i łatwo dostępnym miejscu. Ucz przy tym porządku a po zakończonej zabawie zbierajcie zabawki do pudełka. 

Moje propozycje!!!Jako pierwsze klocki muzyczne firmy Eichhorn, w skład zestawu wchodzi 12 klocków posiadających lusterka, grzechotki, koraliki, dzwoneczki. Przeznaczone dla dzieci powyżej 1 roku życia. Dziewczyny dostały je przed 1 rokiem i bardzo im się podobały koraliki, dzwoneczki. Zachęcają je do zabawy, one potrząsały nimi, układały i następnie burzyły. Bardzo polecam!


Drewniane klocki firmy Haba zachęcą każde dziecko do zabawy. Drewniane klocki Zoo to świetny pomysł na naukę kształtów, kolorów i liczb. Stymulują zmysły, dziecko ćwiczy umiejętności motoryczne oraz koordynacje ruchową i precyzje. Przyznam, że jakość wykonana idzie z ceną ok 120 zł. Jak na  komplet 25 elementów cena na pewno odstrasza. 


Klocki Lego Duplo dla najmłodszych. Każde dziecko bardzo chętnie pobawi się zwierzątkami, spróbuje stworzyć swoją farmę i zaopiekuje się kozą czy koniem. Przeznaczone dla dzieci powyżej 1,5 roku. 


Zestaw Lego Duplo kolorowych zwierzątek. W skład zestawu wchodzą klocki i karty, dzięki którym dziecko złoży żyrafę, królika, psa bądź gąsienice. Każde zwierzątko ma własny i wyraźny motyw kolorystyczny. Teraz możesz się bawić i tworzyć wraz z dzieckiem wymyślne zwierzęta. 


Klocki GeoMag GBaby przeznaczone dla dzieci od 10 miesiąca życia. Firma Geomag wprowadziła na rynek klocki skierowane do najmłodszych. Proste geometryczne kształty, żywe kolory, bezpieczne magnesy zachęcą  każde dziecko do zabawy. Można je wykorzystać w kąpieli, jako magnesy na lodówkę i przede wszystkim do zabawy w przyciąganie. 


Klocki Mega Bloks First Builders to zestaw kolorowych klocków w rozmiarze maxi. Idealne dla dzieci od 1 roku życia. Można je łączyć z innymi klockami z serii Maga Bloks Firs Builders. Zapewnią dobrą zabawę zarówno maluchom jak i im opiekunom. Klocki te rozwijają wyobraźnię, umiejętności motoryczne i myślenie przestrzenne dziecka. 


Drewniane klocki, które proponowane są przez różne firmy. To przede wszystkim nauka kolorów, kształtów i nauka konstruowania budowli. To klocki w których dziecko musi precyzyjnie nakładać klocki jeden na drugim tak aby się nie przewróciły. Idealny prezent już dla roczniaka.


Z klocków Lego Creator można zbudować niemal wszystko. Rozwijają wyobraźnię i kreatywne myślenie. Przeznaczone dla dzieci od 4 roku życia, spodobają się zarówno dzieciom ale i nie jeden dorosły będzie się dobrze bawić. 


Klocki konstrukcyjne Wafle to niezwykle prosta zabawka stymulująca rozwój wielu zdolności u dzieci. Rozwijają kreatywność, uczą rozpoznawania kształtów i kolorów, wspomagają rozwój zdolności manualnych, matematycznych i orientacji przestrzennej. Pozwalają na układanie wyjątkowych przestrzennych konstrukcji a także pojazdów. Przeznaczone dla dzieci już od 1 roku życia.

KLOCKI W INNYM WYDANIU!!!Zestaw Mały konstruktor firmy Heros. Dziecko może tworzyć własne niepowtarzalne konstrukcje. W skład zestawu wchodzą łączniki, śrubki, narzędzia oraz instrukcja. Zabawki przeznaczone dla dzieci powyżej 4 roku życia. Kształtują wyobraźnię przestrzenną, stymulują kreatywność oraz rozwój zdolności motorycznych. 


Mały konstruktor dla większych dzieci to zabawka dla samodzielnego montażu. Zabawki te rozwijają zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną, umiejętności techniczne oraz pomaga kształtować proces zapamiętywania. Elementy zestawów można łączyć i tworzyć własne konstrukcje. 


Jeżyki firmy B.Toys zapewne przypadną do gustu każdemu dziecku. Masywne a jednocześnie elastyczne klocki to wspaniały sposób na zabawę zarówno dla dwulatka i pięciolatka. Firma B.Toys proponuje zabawkę dzięki której dziecko ćwiczy koncentracje, wyobraźnię a także stymuluje sensorycznie. Dzieci mogą tworzyć proste figury i konstrukcje przestrzenne. Przyznam, że kosztują sporo i dlatego warto znaleźć tańsze zamienniki jakie proponuje firma Wader.


Klocki Funny to zestaw kreatywnych klocków w skład których wchodzą m.in. części główek zwierząt które w połączeniu z klockami pomogą nam stworzyć postać wybranego zwierzątka. Zabawa nimi stymuluje wyobraźnię dziecka a także świetnie rozwija zdolności manualne. Przeznaczona dla dzieci powyżej 2 roku zycia.


Klocki Zoob cieszą się coraz większą popularnością. To klocki dla przedszkolaków i starszaków, wymagają większej precyzji niż inne. Uwielbiam je i gorąco polecam. Zabawa nimi to istna frajda, można tworzyć własne konstrukcje lub robić te zaproponowane w dołączonej książeczce. Atutem tych klocków jest aktywne wykorzystanie ich w zabawie dzięki ruchomym połączeniom klocków.


Klocki magnetyczne Megaformers w których skład wchodzą trójkąty, kwadraty, pięciokąty. Przyznam, że nie słyszałam o nich dotąd, ale muszę przyznać że bardzo mu się spodobały. Kształtują i rozwijają wyobraźnię dziecka a także pozwalają na projektowanie i budowanie figur płaskich i trójwymiarowych. Można z nich układać zarówno figury geometryczne jak i bryły przestrzenne. Przeznaczone dla dzieci powyżej 3 roku życia, ale warto je wypróbować wcześniej.


Geomag tym razem w wydaniu dla dzieci powyżej 3 roku życia. To bardzo prosta i zarazem pobudzająca kreatywność zabawka w skład której wchodzą magnetyczne patyczki i kulki, które łączymy ze sobą za pomocą oddziaływania pola magnetycznego. Pozwala nam to na budowanie dwu i trójwymiarowych figur. Bardzo pomocna w rozumieniu zasad geometrii, matematyki, chemii, zasad przyciągania pola magnetycznego, zasad budowy atomy i struktur cząsteczek.

MAM NADZIEJE, ŻE ROZWIAŁAM WĄTPLIWOŚCI CO DO PREZENTÓW!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam podziel się ze mną swoją opinią