piątek, 13 lutego 2015

WIANUSZEK WALENTYNKOWY


Szukacie pomysłu co robić z dzieckiem w domu. Zastanawiacie się czego jeszcze nie robiliście. Mając w domu dwie małe osóbki, które na hasło malowanie już biegną do stolika i czekają na farby. Wiadomo codziennie nie malujemy, ale gdy sięgamy po pędzle i farby staramy się aby powstało coś oryginalnego. 

Nie ma chyba domu w którym nie ma rolek po papierze toaletowym bądź kuchennym. Może warto je zbierać bo nie wiadomo do czego się przydadzą. Pokaże wam dzisiaj co udało się nam zrobić właśnie z rolek po papierze toaletowym. 


Zabieramy się do pracy


Nie potrzeba wiele prócz:

  • rolki
  • papieru techniczny
  • klej (najlepiej wikol) 
  • wstążka
  • farby 
  • pędzle
  • nożyczki

Spokojnie taki wianek może wykonać dziecko 5 letnie z naszą, ale małą pomocą, 2 latkowi trzeba pomóc więcej ale efekt spodoba się każdemu.

Gdy wszystko mamy przygotowane możemy się zabrać przecinanie rolek papieru, tylko od was zależy jakiej szerokości mają to być kółka. Formujemy z nich serduszka. Teraz pozostało nam przygotowanie podstawy na którą przykleimy serca. To wy decydujecie jak wielki ma być wianek, im większy tym więcej potrzebujemy serduszek. Możemy się zabrać za klejenie, ja preferuje wikol, pamiętajcie nie może to być klej szkolny, ponieważ ani serca się nie przykleją do wianka i do siebie a przecież chodzi o to by był trwały. Pozostawiamy do wyschnięcia i najfajniejsza czynność dla dzieci malowanie. Pokazujemy gdzie ma malować i wręczmy pędzle. Dziewczynom bardzo się podobało, były zachwycone malowaniem. Wiadomo nie możemy liczyć że będzie to super ekstra pomalowane, ale przecież tu nie o to chodzi. Ponownie odstawiamy wianek do wyschnięcia,  po czym przewiązujemy tasiemkę i wianek gotowy do powieszenia. Wybieramy miejsce gdzie ma wisieć i dekoracja domu gotowa. 
MAM NADZIEJE, ŻE PODOBAJĄ SIĘ WAM BLIŹNIACZE SERCA!!!Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszam podziel się ze mną swoją opinią