wtorek, 4 listopada 2014

NASZ ZACZAROWANY ŚWIAT


Zastanawiacie się pewnie jak spędzamy dni, jak się bawimy? Wiadomo z dziećmi jest tak, że jak sobie wkręcą zabawę to mogą ją wałkować cały dzień. Jesteśmy po pierwszych zajęciach umuzykalniania metodą Gordona. Dziewczyny zachwycone. Widać uśmiech na ich twarzy gdy tylko wspominam o zajęciach. Bardzo im się spodobały kolorowe chustki, które pani wyciąga szafy pełnej skarbów.

Moje czary mary


Tak jak pisałam wcześniej dziewczynom bardzo spodobały się chustki z zajęć. Stwierdziłam, że warto by było im podobne a nawet takie same uszyć. Sprzedałam pomysł mamie, pobiegłam po materiał i zabrałam się do szycia. Wyszło 10 kolorowych chustek, dla każdej 5  w różnych kolorach.


Katujemy teraz piosenkę "Mam chusteczkę haftowaną", wyciągają swoje chusty i chodzą w rytm muzyki. Mogą tak w kółko przez pół godziny albo i dłużej. Uwielbiają wyciągać chusty, przykrywać misie, chować zabawki. Jednym słowem kreatywnych zabaw nie ma końca. Podchodzą do mnie przykrywają mi twarz i mówią "nie ma" a potem "jest". Bawimy się podobnie jak na zajęciach ugniatamy chustkę w ręce, rzucamy wysoko i próbujemy dmuchać. Każde dziecko będzie zadowolone z takich rekwizytów.

Oprócz chustek u dziewczyn w domu pojawiły się czarodziejskie patyczki zrobione przeze mnie dla nich. One uwielbiają tańczyć więc stwierdziłam, że warto by im było zrobić coś na kształt szarfy gimnastycznej tak aby motywowało je to do ruchu i wzajemnych kontaktów. Następny trafiony pomysł. Nie tylko one się bawią, ale ja również wyciągam i udaje, że je czaruje. Są zachwycone i gdy tylko słysza muzykę biegną do pokoju po czarodziejskie różdżki i wymchują nimi na różne strony. Tak samo jak ze zrobieniem chustek nie ma nic nadzwyczajnego tak i zrobienie różdzki to prosta sprawa. Wystarczy patyczek od sushi, kilka kolorowych tasiemek. Owinąć je wokół potyczka i gotowe. Nie zapomnijecie użyć kleju na gorąco, tak aby tasiemki się nie rozjechały i po kilku uzyciach nie rozpadły. 
ZAPRASZAM WSZYSTKICH DO WSPÓLNEJ ZABAWY!!!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszam podziel się ze mną swoją opinią