wtorek, 26 maja 2015

BO MAMA JEST KOCHANA


Dziś wyjątkowy dzień - święto naszych kochanych MAM. Należą im się wyjątkowe słowa podziękowania za to że każdego dnia otaczają nas opieką, są przy nas w dobrych i złych chwilach. Obdarzają dobrym słowem, pocałunkiem czy przytuleniem. Troszczą się o nas, dbają żeby nic nie zabrakło często zapominając o sobie. Dlatego drogie mamy pamiętajcie, że też jesteście ludźmi i należy się wam chwila czasu tylko dla siebie.

Tak pięknie pisał o mamie ks. Jan Twardowski:

Twoje ręce – mamusiu
Dobre jak szafirek po deszczu
Jak czajki towarzyskie
Przyniosły mnie na świat
Kołysały
Ustawiały na podłodze
Sadzały na stołku
Mówiły że motyl dzwoni
Że młodych grzybów nie sposób rozeznać
Uczyły trzymać łyżkę, by nie trafiała do ucha 
Rozróżniać klon od jaworu
Prowadziły przy oknie po ciemku
Po ziemi co czernieje jak szpak
Suche i ciepłe
Za słabe
Żeby wyprowadzić mnie z tego świata.Wszystkich mamom dedykuje piosenkę:Pora na nasz prezentTak się dzisiaj złożyło, że mama ok. 10 wróciła z pracy po 24 godzinnym dyżurze. Zdążyłyśmy do tego czasu przygotować laurkę i zrobić kwiatki. Napis na sznurku robiłyśmy już tydzień temu, wczoraj pozostało tylko przyklejenie tasiemki i powieszenie na regale. Tak miało być wstępnie, ale koniec końców dziewczyny osobiście weszły do pokoju trzymając girlandę ze zdjęć. Wręczyły kwiatki i laurkę, którą mama zapowiedziała, że weźmie do pracy i położy w honorowym miejscu. Uśmiech i błysk w oku świadczył o tym jaką zrobiłyśmy jej wielką niespodziankę. Była bardzo zaskoczona, że udało mi się zrobić tak piękne zdjęcia, które bardzo się jej spodobały. Jeszcze tata musi to ocenić, w końcu to ich wspólny prezent. 

Muszę przyznać że dziewczynom bardzo spodobało się przebieranie, kiedy ustawiałam je na dywanie słuchały mnie i tym samym efekt przerósł moje oczekiwania. Ogólnie zamysł był taki by zrobić ładne zdjęcie to laurki, ale całkiem przypadkowo bawiąc się później w robienie przeróżnych zdjęć zobaczyłam kilka fajnych na dywanie, tym sposobem urodził się pomysł na wykonie sesji literowej na dywanie.  Was również zapraszam do takiej zabawy, myślę że to dobry sposób na miłe spędzenie popołudnia. Mi pracowało się z dziewczynami rewelacyjnie. 

A WAM JAK PODOBA SIĘ NASZ PROJEKT???


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam podziel się ze mną swoją opinią