poniedziałek, 11 maja 2015

KLAMERKI W NOWEJ ODSŁONIE


Ponad rok temu pisałam wam o klamerkach, o tym jak się bawimy i jednocześnie rozwijamy umysł. Przyszła pora je sobie przypomnieć, wyciągnąć zagrzebane z szafy i pobawić się teraz w inny sposób.  Tym którzy nie widzieli tego posta zapraszam do poczytania ZABAWY KLAMERKOWE.

Może myślicie podobanie jak ja, ale równie dobrze nie musicie się ze mną zgadzać. Najfajniejsze przedmioty do zabawy to te wyciągnięte z kuchennej szafy, znalezione w łazience czy kartonowe opakowania i nie tylko. Dzieciom najwięcej frajdy sprawiają właśnie takie rzeczy. Szukają nowych zastosowań, mogą godzinami siedzieć nad folią bąbelkową i ją przebijać, drzeć karton bądź bawić się folią. Tyle w tym radości, i nowy miś lalka czy kolejka mogą się schować w kąt gdy na horyzoncie pojawia się wielkie pudło, z którym można zrobić niemalże wszystko. Schować, pomalować, czy podrzeć, przy okazji dzieci z głowy na jakiś czas. Warto dzieciom właśnie w taki sposób aranżować czas, szukać z najbliższego otoczenia takich przedmiotów które równie dobrze mogą posłużyć do zabawy. Mam nadzieje, że podzielacie moje zdanie i nie zabieracie dzieciom z rąk opakowania po płatkach, ale pozwalacie je pomiętosić czy podrzeć.


Kiedy pisałam o klamerkach to chciałam wam pokazać, że nie potrzeba dzieciom wymyślać nie wiadomo czego, mogą równie dobrze bawić się i rozwijać za pomocą przedmiotów dostępnych na wyciągnięcie ręki. Dzisiaj wracam do was z inną propozycją na wykorzystanie tychże klamerek.

Klamerkowe słoneczko


Z bloku technicznego wycinamy koło i jeża, pokazujemy dzieciom jak zrobić przy pomocy klamerek słońce czy jeża. Dziecko jednocześnie utrwala chwyt pęsetkowy i ścisk i reguluje napięcie mięśniowe, przy tym samodzielnie jest w stanie przypiąć klamerkę do koła. Będzie to bardzo pomocne przy dalszej nauce pisania, więc jeśli twoje dziecko ma problemy z trzymaniem długopisu warto z nim poćwiczyć zapinanie klamerek i ściąganie. Warto wymyślić inne wzory i w ten sam sposób doczepiać klamerki







 ZAPRASZAM WSZYSTKICH DO KLAMERKOWEJ ZABAWY!!!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszam podziel się ze mną swoją opinią