wtorek, 9 czerwca 2015

JAK FAJNIE MOŻNA SIĘ BAWIĆ KAMYCZKAMI


Trochę ostatnimi czasy was zaniedbuję. Muszę się przyznać, że żyję teraz moimi wakacjami do Gruzji. W końcu za 3 tygodnie będę już w Kutaisi. Będą to trochę inne wakacje niż zwykle, bo spędzę je sama ze sobą, tym bardziej muszę wszystko dopracować. Korzystając z wolnej chwili zapraszam was do wspólnej zabawy kamyczkami. 


Jak się bawić!


Potrzebujemy przede wszystkim dekoracyjnych kamyczków, które możecie znaleźć m. in w sklepie Ikea. Ja swoje znalazłam przypadkiem w lumpeksie. Wykorzystywałam je wówczas z trojakami, uwielbiały zabawę nimi, podobnie jak dziewczyny. Rozsypuje kamyki i na minimum pół godziny oddają się zabawom kamyczkowym. 
Kamyczki to zabawa dla starszych dzieci, które wiedzą że nie można ich wkładać do buzi. 
Wystarczy wręczyć kamyczki, plastikowe butelki czy miseczki. Dziewczyny wówczas przesypują kamyczki z jednej miski do drugiej, precyzyjnymi ruchami wkładają kamyki do szyjki butelki jeden za drugim. Wzajemnie sobie podają, wymieniają mimo że wszystkie takie same, rozsypują kamyki po podłodze i zbierają do miseczek. 

Ta zabawa utrwala przede wszystkim chwyt pęsetkowy, ćwiczy koncentracje i spostrzegawczość. Pamiętajmy i przypominajmy dziecku aby wkładając kamyczki do butelki używało palca wskazującego i kciuka. Można ich używać w późniejszym czasie do nauki liczenia czy układania literek. 

Spodoba się zapewne każdemu dziecku, przesypywanie kamyczków to pomysł aby zająć czymś dzieci i spokojnie przygotować obiad czy najzwyczajniej w świecie rozsiąść się na kanapie i popatrzeć jak się wspaniale bawią, śmieją się, wręczają kamyczki, dzielą na części i zagarniają część tylko dla siebie. W tym momencie nie liczy się dla nich nic innego. To dowód jak niewiele trzeba by dzieci nie tylko się bawiły ale i rozwijały. Zabawki z półek sklepowych chowają się wtedy, bo największą radość sprawia zabawa do której tak niewiele potrzeba, bo tylko KAMYKI. 

MAM NADZIEJĘ, ŻE ZACHĘCIŁAM WAS DO WSPÓLNEJ ZABAWY!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam podziel się ze mną swoją opinią