wtorek, 22 grudnia 2015

PIERNIKOWE PREZENTY DLA DZIADKÓW


Zostały zaledwie 2 dni do Świąt Bożego Narodzenia. My na sam koniec zostawiłyśmy sobie prezenty dla Dziadków. Jak co roku staram się aby dziewczyny zrobiły coś samodzielnie i wręczyły swój preznet. Nie ukrywam, że też mam tym jakiś swój udział. 

Pieczemy!


Wczoraj piekłyśmy pierniki, po czym Hania i Zuzia dekorowały je lukrem i ozdobami. Stanowią one część naszego prezentu. Dodatkowo zrobiłam dziurki aby mogły się znaleźć na choince. Tydzień temu piekłyśmy pierniki z gotowego ciasta, w końcu nikt go jadł nie będzie. Wyszło jednak za mało. W weekend robiłam piernik staropolski, zostało mi trochę ciasta więc postanowiłam, że zrobimy jeszcze kilka a dodatkowo będą się nadawały do zjedzenia. 

Jeśli szukacie przepisu na pierniki to musicie koniecznie zrobić te z ciasta na piernik staropolski. Mój leżakował 3 tygodnie, przełożony czeka polanie czekoladą i degustacje. Z reszty możeci tak jak i ja zrobić pierniki. Przyznam się, że smakują wyśminiecie i rosną w siłę w piekarniku.

Jak upiec piernik staropolski znajdziecie na Moje wypieki.

Zapraszam na naszą relacje z pieczenia i dekorowania pierników A WY TEŻ ROBICIE Z WŁASNYMI DZIEĆMI PREZENTY DLA DZIAKÓW?
JEŚLI TAK TO PODZIELCIE SIĘ SWOIMI POMYSŁAMI?


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszam podziel się ze mną swoją opinią