środa, 7 grudnia 2016

AKCJA : MALOWANIE


Przyznam, że nie znam dzieci które nie uwielbiały by malować. Owszem  niektórym ciężko przychodzi zaakceptowanie brudnych rąk i najchętniej od razu by je umyli. Wiem, że są takie dzieci i wszystko to kwestia czasu i pracy z dzieckiem. Gdy już pogodzą się z faktem brudnych rąk wtedy zabawa kolorami sprawia wielką frajdę i chcieliby aby trwała jak najdłużej. Sama uwielbiam malowanie i wszelakie prace plastyczne, dlatego jak mogę to staram się zaszczepiać w innych aby w taki właśnie sposób spędzali czas z dzieckiem. 

Jesteście ciekawi co tym razem wymyśliłam. No fakt Ameryki nie odkryłam, ale pokazałam, że nie tylko pędzle służą do malowania. Nie wiem jak wy ale ja zbieram rolki po papierze toaletowym czy ręcznikach kuchennych, bo a nóż mi się przydadzą. Takie proste przybory do malowania możecie sami wykonać w domu i wykorzystać w pracy z dzieckiem.

ZABIERAMY SIĘ DO PRACYProponuje do zabawy wykorzystać:

  • folię bąbelkową
  • sznurek
  • folię aluminiową
  • gumki
  • korki do wina
  • foremki do ciast
  • wałki z fakturami

Polecam wykorzystanie rolek po papierze kuchennym, dużo lepiej się będzie dzieciom malować. Klejem na gorąco przyklejacie sznurek, folie. Gumki nakładacie na rolki. Jeśli w macie tylko małe  rolki to można ja nałożyć na wałek malarski i wałkować. Pamiętajcie tylko by dziecko nie użyło tego wałka do malowania, bo nie o to chodzi w tej pracy. Jednym słowem pracujemy na fakturach, wykorzystujemy przedmioty które możemy odciskać i dzięki temu tworzymy oryginalne dzieła sztuki. Farbę wylewamy najlepiej na kawałek tektury lub jak w naszym przypadku rozłożone kartonowe pudła. 

To co zaczynamy!!!


P.S. zapomniałabym, takie typu prace najlepiej robi się na podłodze, więc nie zapomnijcie zabezpieczyć podłogi. Idealnie do tego sprawdzi się zasłonka prysznicowa.

A WY JAK SIĘ BAWICIE FARBAMI?


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam podziel się ze mną swoją opinią