środa, 18 stycznia 2017

KARTKI Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA


Jak co roku angażuje tych co mogę we własnoręcznie zrobione prezenty dla dziadków. Staram się przekazać rodzicom jak ważne są prezenty zrobione przez dzieci, nie te zakupione w sklepie. Uważam za najpiękniejszy prezent ten który może dziecko zrobić samodzielnie. Jak wielka radość bije od dzieci, które chwalą się swoją rączką, zrobionym kwiatkiem czy namalowanym rysunkiem. Niby nic a cieszy nie tylko obdarowanego ale również tego kto się napracował.Robimy kartki!!!


Jeśli dziadkowie mieszkają daleko to najlepszym prezentem będą właśnie kartki, które można zapakować w kopertę, wybrać się razem z dzieckiem na pocztę (przy okazji pokażmy dziecku  jak wygląda droga listu)  i wysłać kartki dziadkom. Jakież będzie ich zdziwienie kiedy dostaną kartki od swojego wnuczka. 
Dzisiaj szybki sposób na oryginalną kartę dla dziadków.

Czego potrzebujemy:
  • Kartki, ja kupiłam takie wizytówkowe,  wyglądają bardzo elegancko
  • farby
  • tasiemki
  • klej
  • wydrukowane życzenia i napis na pierwszą stronę

No to do pracy. Malujemy ręce i odciskamy na kartce. My robiliśmy po jednej kartce dla jednych dziadków i prababci. Gdy już wyschnie wycinamy odcisk ręki. Kartkę zginamy na pół i naklejamy odcisk dłoni oraz napis tytułowy, do środka wklejamy wierszyk. Teraz pozostało nam przewiązać kokardką i piękne kartki gotowe. 

Czyż nie szybko i efektownie!Jeśli odciski rąk wykorzystaliście w innej pracy to kartka z sercem będzie świetnym pomysłem. Dajcie kartkę dziecku i niech pomaluje ją kredkami, farbami, pisakami. Potem wybierzcie najpiękniejszy obszar i wytnijcie serce, wklejcie na kartkę zamiast odcisku dłoni i gotowe.


Kiedy odciski zrobione to polecam spontaniczną zabawę, niech dziecko poodciska swoje ręce, paluszki. W końcu nie można zmarnować farby, a i dziecko będzie miało przy tym wielką radość.

A WY CO CIEKAWEGO ROBICIE W DOMU DLA DZIADKÓW?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zapraszam podziel się ze mną swoją opinią