czwartek, 13 lipca 2017

MALUJEMY, JAK WYKORZYSTAĆ WAŁKI W ZABAWIE?


Jeśli twoje dziecko i ty kochacie farby to ten post jest zapewne dla was. Wiadomo zabawa farbami nie jest dla każdego, wiąże się to z przygotowaniem przestrzeni, artykułów malarskich a na końcu posprzątania wszystkiego łącznie z brudnym dzieckiem. Mimo tego uważam malowanie farbami za najlepszą frajde jaką może dać dziecku rodzic.
Nie ma co przedłużać, zabierajmy się do pracy!!!Przygotujmy sobie przestrzeń na swobodną zabawę, najlepiej na podłodze, aby dziecko mogło swobodnie eksplorować teren. Ja do tego celu używam zasłony prysznicowej, którą rozkładam na podłodze i przyklejam do niej papier. Przygotujmy dziecku różne wałki do malowania, ja ostatnio znalazłam bardzo fajne w pepco (cena ok 10 zł). Możemy także wykorzystać folię bąbelkową naklejoną na butelkę, korki od wina, kratkę do zlewozmywaka... 

Najważniejsze by podążać za dzieckiem i nie skupiać się aby malowało wałkiem, liczy się jego kreatywność a nie nasz plan do zrealizowania. Możemy pokazać co się stanie jak pomalujemy wałki pędzlem, jakie ślady zostaną na papierze. Najfajniejsze w takiego typu zabawach jest wolność jaką dajemy dziecku. To ono decyduje co chce robić, czy malować kartkę a może swoje kolanka. Liczy się dobra zabawa, radość i śmiech. Przyznam, że jak dziecko się pochłonie to mamy je na godzinę z głowy. Wiadomo nie należy je zostawiać samego, ale od czasu do czasu pomóc, coś pokazać, ale równie dobrze usiąść i wypić kawę w towarzystwie małego artysty. A WY JAK SIĘ BAWICIE W DOMU?

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszam podziel się ze mną swoją opinią