wtorek, 31 października 2017

SZKOLENIA - TERAPIA RĘKI I LOGORYTMIKA


I oto jestem. Dziś z postem na temat szkoleń, które ostatnio odbyłam. Wiem miałam napisać wcześniej, ale przyznam, że godzenie pracy niani, prowadzenia zajęć dla dzieci i szycie nie jest latwe. Zwłaszcza kiedy niemalże codziennie w domu jestem ok godziny 19.00. Siadanie i pisanie to wtedy ostania rzecz na którą mam ochotę. W niedzielę uczestniczyłam w szkoleniu Logorytmika we Wrocławiu, dlatego korzystając z wolnej chwili piszę, żeby nic ważnego co chciałabym wam przekazać mi nie uciekło.Czym się sugerować przy wyborze firmy prowadzącej szkolenia?


Przyznam, że od jakiegoś czasu przymierzam się na szkolenie Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, ale nie moge się zdecydować, gdzie na prawdę warto się wybrać tak abym mogła poszerzyć swoją wiedzę i zarówno umiejętności. Ostatnio gdzieś na FB pojawiły mi się informacje o szkoleniach z Procentrum, przeszukałam bazę i znalazłam kilka dla siebie. Mój  pierwszy wybór padł na Terapię ręki I i II stopnia. Też chciałam sobie takowe zrobić i nie przyciągneła mnie cena ale dobre opinie innych osób. To chyba było kluczowe, ludzie polecali, zachęcali że warto, że nie będzie się żałować i rzeczywiście to był dobry wybór. Po szkoleniu z terapii ręki zapisałam się szybko na Logorytmikę i to był mój strzał w dziesiątkę. 

PAMIĘTAJCIE CZYTAJCIE OPINIE!!!

Krótko o szkoleniach


TERAPIA RĘKI

Wybierając się na to szkolenie chciałam sobie usystematyzować wiedzę, która posiadam na temat pracy z ręką. Nie jestem nowicjuszem w tym temacie, ogólnie na codzień staram się pokazywać rodzicom ćwiczenia wspierające motoryke małą. Sama zgłębiam wiedzę i szukam nowych ćwiczeń. To szkolenie otworzyło mi oczy i pokazało, że prawidłowy chwyt to nie tylko ręka, ale także praca z całym ciałem. To mięśnie grzbietu, brzucha, przedramię, które są bardzo istotnie przy prawidłowym chwycie i w dalszej edukacji dziecka. Często spotykam sie z opiniami, że wystarczy dziecku dać nakładkę i chwyt się poprawi, no i tutaj pamiętajcie, że nic nie pomoże gdy dziecko krzywo siedzi lub ma słabe mięśnie brzucha. Zamiast wręczać nakładkę lepiej spojrzeć głębiej na problem, w czym leży przyczyna. Dostałam sporą dawkę informacji i ćwiczeń co robić w domu z dzieckiem, jak wspierać jego rozwój i na co zwracać uwagę. To szkolenie to 8 godzin intenstywnej pracy, po ktorym wychodzisz z jaśniejszym umysłem i pełna motywacji do działania. 

Więc jeśli szukasz szkolenia, które pomoże rozszerzyć ci wiedzę z działu terapii ręki do koniecznie polecam Procentrum. 

LOGORYTMIKA

Od jakiegoś czasu prowadzę zajęcia dla dzieci i stwierdziłam, że pora poszerzać swoją wiedzę i szukać nowych zabaw do wykorzystania na zajęciach. Nie miałam żadnych wymagań co do tego szkolenia, choć czułam że jeśli będzie takie jak Terapia ręki to wyjdę z niego mega zadowolona. Tak się więc stało, wyszłam z niezłym warsztatem i zbiorem nowych zabaw dla moich dzieci. Aż mi się zamażyło prowadzenie zajęć logorytmicznych dla dzieciakow, a wiadomo nie trzeba być logopedą by tak owe prowadzić. Znaczna część piosenek czy wierszyków przeznaczona była dla starszaków, choć przyznam, że znając siebie przerobię je tak by nadawaly się dla mniejszych dzieci. Były zabawy z wykorzystaniem piłek, woreczków lub instrumentów. Właśnie zabaw z wykorzystaniem instrumentów trochę mi brakowało na moich zajęciach, teraz już mam nowe pomysły, które juz zaczęłam wykorzystywać w mojej pracy. W nowym roku przewidziana jest Logorytmika 2 na którą koniecznie się zapisze, po to by zwiększać swoją wiedzę i umiejętności. Te zajęcia również przekonały mnie do śpiewania samemu a nie puszczanie piosenek i równoczesne śpiewanie. Tak mi się to spodobało, że aż chciałabym się wybrać na kurs logodedii, po to by dowiedzieć się więcej jak wspierać mowę dzieci. 


Jeśli nadal wachcacie się gdzie wybrać na szkolenie to koniecznie prześledźcie bazę szkoleń Procentrum a na pewno znajdziecie coś dla siebie.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Zapraszam podziel się ze mną swoją opinią